У поліцейських відділках Польщі досі залишаються футбольні фанати, затримані напередодні під час масової бійки між російськими і польськими уболівальниками. Серед них є і росіяни. Зараз поліція переглядає відеозаписи сутичок і обчислює призвідників безладів. Покарати усіх винних пообіцяв особисто прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. А влада Варшави, тим часом, підраховує збитки від погромів.

Перші образи на голови російських уболівальників посипалися ще до того, як був даний старт до погодженого з польською стороною ходу до Національного стадіону. Організатори маршу обіцяли зібрати 5 тисяч чоловік, влада Варшави стягнула 6 тисяч поліцейських у важкому обмундируванні, але навіть це не змогло остудити запал польських ультрас.

Місце для урочистого ходу вибрали небезпечне: це міст через річку Вісла. У випадку якщо почнуться безлади, діватися звідси буде просто нікуди, до того ж з того боку річки нашу колону чекають польські фанати.

Провокатори, багато хто з них приховував осіб, став просочуватися між рядами оточення. Тут же з’явилися і затримані, і потерпілі. Першу допомогу поліцейські надавали прямо на місці, не чекаючи, поки машини швидкої проб’ються крізь натовп. У якийсь момент почало здаватися, що поліція розгубилася і випустила ситуацію з-під контролю.

Поступив наказ застосувати спецзасоби : проти польських фанатів використали водомети, сльозоточивий газ і гумові кулі. Затримані близько 200 чоловік, з них всього біля 20 росіян. У лікарнях міста 10 потерпілих: два росіяни, німець і сім поляків.

Хотілося побачити таку подію. Ніколи б не подумали, що буде таке нервове і небезпечне. Ми ж йдемо на матч дивитися, ми ж не йдемо воювати. Спорт має бути без політики, — заявляють російські уболівальники.

Матч віднесли до категорії підвищеного ризику. І в мить, коли гравці виходили на полі, стадіон був повністю оточений спецпідрозділами поліції. Вже з перших хвилин зустрічі стало ясно: поляки, щоб виправдати очікування 60-тисячних трибун, грають, як востаннє. На 18-ій хвилині Полански вражає ворота Малафеева з положення поза грою, гол не зарахований.

До кінця першого тайму росіяни вимотали супротивника атаками, і Алан Дзагоев забив свій вже третій в турнірі гол, ставши кращим на сьогодні бомбардиром чемпіонату. М’яч в сітку він відправив головою, з навісу Андрія Аршавина.

Я взагалі не повинен заходити в штрафну. Я повинен дивитися на добиванні стояти. Але я скільки дивлюся, Андрій завжди подає в цю зону. Я вирішив побігти в неї, тим більше, у них гравця не було там, — заявив півзахисник збірної Росії Алан Дзагоев.

У перерві з’явилася надія, що наша збірна першої з учасників Євро-2012 отримає путівку в чвертьфінал, а заразом покладе край недоброї традиції : СРСР і Росія раніше жодного разу не перемагали хазяїв великих футбольних турнірів. Але змінити історію так і не вдалося.

Гол нападаючого дортмундской Боруссії Якуба Блащиковски, забитий на 57-ій хвилині зустрічі, вже обіцяє стати одним з найвитонченіших на чемпіонаті. За час, що залишився до фінального свистка, росіяни так і не змогли повернути лідерство, хоча пристрасті на полі кипіли неабиякі: у кожної збірної по дві жовті картки. Але рахунок так і залишився — 1:1.

Якщо судити по турнірній таблиці, то нічия влаштовує обоє збірні: Росія як і раніше залишається на першому місці в групі, а Польща отримує шанс зайняти друге, і також вийти в чвертьфінал. Але більше усіх результату ради, мабуть, влада Варшави : перемога дружби вселяє надію на те, що ніч буде спокійною.

Та ба. На виході з того ж самого моста, по якому російські уболівальники прийшли на стадіон, їх вже чекали. Група з декількох десятків футбольних хуліганів в капюшонах і масках увірвалася в натовп напереріз. Свої мішені нападаючі пізнавали по символіці і прапорам. Поляків не чіпали, зате росіян оточували — по десять чоловік на одного — і забивали ногами, якнайшвидше, поки не зреагує поліція. Щоб дістатися до місця події, спецназу знадобилася пара хвилин, але було вже пізно: більшість молодчиків встигли сховатися.

Зіткнення у Варшаві вже називають наймасштабнішими в історії футбольних турнірів з чемпіонату світу 1998 року, коли англійська молодь влаштувала масові бійки в Марселе.

Визначити точне число потерпілих немає можливості: не усі стали звертатися за терміновою медичною допомогою, а арешти тривали всю ніч: націоналістичні вигуки, розриви петард і сирени не вщухали в центрі Варшави до ранку.